Elindult a 41. hét, és a diszkontok harca megint nem hagy kétséget afelől, hogy érdemes összevetni az akciós újságokat. Mindkét heti szórólap tele van őszi ajánlatokkal, a Lidl és az Aldi reklámújsága is a sütőtökre, a friss húsokra és a Halloween-készülődésre épít. Mi egységáron számoltuk végig a két akciós újságot, hogy kiderüljön, melyik bolt hozza a kedvezőbb fogyasztói kosarat. Összeszedtük a hét legjobb vételeit, és megmutatjuk, mit hol érdemes megvenni.
A hét abszolút bajnokai
Lidl
https://www.akciosujsag.info/hipermarketek/lidl/
- Banán, 379 Ft/kg (-36%, eredeti ár 599 Ft): Ez a Lidl legjobb alapvétele a héten, hiszen a banán a legtöbb család kosarában ott van. A kedvezmény október 11-ig él, és a közel 40%-os árengedmény a gyümölcsrészleg egyik legerősebb ajánlata.
Aldi
https://www.akciosujsag.info/hipermarketek/aldi/
- Sütőtök, 219 Ft/kg (-56%, eredeti ár 499 Ft): Ez az Aldi újság legnagyobb százalékos kedvezménye, és pont a szezonban érkezik. Levesnek, sütésnek és Halloween-dekorációnak is jó, de csak október 11-ig kapható.
A nagy heti ár-összehasonlító mátrix
Az alábbi táblázatokban az egységárak alapján vetettük össze a két bolt ajánlatait, ezért a különböző kiszerelések is összehasonlíthatók. A hét legolcsóbb ajánlatát az áruház nevével együtt félkövérrel jelöltük. Ahol az egyik újságban nem szerepel az adott termék, ott ezt külön jeleztük.
🛒 Alapvető élelmiszerek és Kamra
| Termék megnevezése | Áruház | Kiszerelés | Akciós ár | Egységár (Ft/kg vagy Ft/l) |
|---|---|---|---|---|
| Trappista sajt (tömb) | Lidl (Mizo) | változó, /kg | 1990 Ft | 1990 Ft/kg |
| Trappista sajt (tömb) | Aldi (Kokárdás) | változó, /kg | 1990 Ft | 1990 Ft/kg |
| Friss csirkemellfilé | Lidl | Nincs friss filé az újságban | Nincs adat | Nincs adat |
| Friss csirkemellfilé | Aldi (Master Good) | /kg | 2499 Ft | 2499 Ft/kg |
| Darált sertéshús (max. 30% zsír) | Lidl (Húsfarm) | 1 kg | 1299 Ft | 1299 Ft/kg |
| Darált sertéshús (max. 30% zsír) | Aldi (Húsmester) | 1 kg | 1299 Ft | 1299 Ft/kg |
| Tejföl (20%) | Lidl (Mizo) | 960 g | 949 Ft | 989 Ft/kg |
| Tejföl (20%) | Aldi (Milsani) | 450 g | 399 Ft | 887 Ft/kg |
| Tej, 2,8% (1 l) | Lidl (Mizo GMO-mentes tej) | 1 l | 369 Ft | 369 Ft/l |
| UHT tej, laktózmentes, 2,8% | Aldi (Milsani) | 1 l | 299 Ft | 299 Ft/l |
| Liszt | Lidl (Belbake teljes kiőrlésű, Lidl Plus-szal) | 1 kg | 259 Ft | 259 Ft/kg |
| Finomliszt | Aldi (Happy Harvest) | 1 kg | 183 Ft | 183 Ft/kg |
A trappista sajtnál és a darált sertéshúsnál döntetlen az állás. A Lidl darált húsa csak október 11-ig, az Aldié viszont október 14-ig kapható ezen az áron. Friss tojás, kristálycukor, napraforgó étolaj és rizs egyik újságban sem szerepel akcióban.
🥦 Szezonális, Friss és Kényelmi termékek
| Termék megnevezése | Áruház | Kiszerelés | Akciós ár | Egységár |
|---|---|---|---|---|
| Szemes kávé | Aldi (Barissimo Crema & Aroma) | 1 kg | 3199 Ft | 3199 Ft/kg |
| Őrölt kávé | Lidl (Bellarom Gold) | 250 g | 999 Ft | 3996 Ft/kg |
| Szemes vagy őrölt kávé | Lidl (Omnia Silk) | 1 kg | 5799 Ft | 5799 Ft/kg |
| Banán | Lidl | /kg | 379 Ft | 379 Ft/kg |
| Banán | Aldi | Nincs az újságban | Nincs adat | Nincs adat |
| Sertéstarja (füstölt, főtt, 10.12-től) | Lidl (Pikok) | 100 g | 349 Ft | 3490 Ft/kg |
| Sertés karaj vagy tarja | Aldi | Nincs az újságban | Nincs adat | Nincs adat |
| Kifli / péksütemény | Lidl (Nosztalgia kifli, sajtos) | 95 g | 119 Ft | 1253 Ft/kg |
| Kifli / péksütemény | Aldi (Azon melegében sajtos stangli) | 100 g | 129 Ft | 1290 Ft/kg |
A kávénál az Aldi nyer, mert a szemes Barissimo kilónként jóval olcsóbb, mint a Lidl ajánlatai. A kifliknél a Lidl az egységárban és a darabáron is előnyben van. Kígyóuborka egyik újságban sem szerepel.
🧼 Háztartás, Vegyiáru és Kényeztetés
| Termék megnevezése | Áruház | Kiszerelés | Akciós ár | Egységár / Megjegyzés |
|---|---|---|---|---|
| Folyékony mosószer (Color) | Lidl (Perfekte Wäsche) | 4,305 l | 1999 Ft | 464 Ft/l, kb. 17 Ft/mosás |
| Folyékony mosószer (Color, 10.12-től) | Aldi (Tomi) | 4,2 l | 1389 Ft | 331 Ft/l, kb. 17 Ft/mosás |
| Folyékony mosószer | Aldi (Tomi) | 3,96 l | 4879 Ft | 1232 Ft/l, 56 Ft/mosás |
| Mosókapszula | Lidl (Formil) | 58 db | 2699 Ft | 47 Ft/db |
| Mosókapszula | Aldi | Nincs az újságban | Nincs adat | Nincs adat |
| Világos sör (Lidl 0,5 l, Aldi 2 l) | Lidl (Argus) | 0,5 l | 169 Ft | 338 Ft/l (+50 Ft betét) |
| Világos sör | Aldi (Kőbányai, 2 l palack) | 2 l | 999 Ft | 500 Ft/l (+50 Ft betét) |
| Táblás csokoládé | Lidl (Fin Carré) | 100 g | 389 Ft | 3890 Ft/kg |
| Étcsokoládé | Aldi (Riquet) | 100 g | 399 Ft | 3990 Ft/kg |
| Non-food sláger: Parkside akkus fúró-csavarozó készlet (10.12-től) | Lidl (Parkside Performance) | 2 db 2 Ah akkuval és töltővel | 16 999 Ft | -15%, eredeti ár 19 999 Ft |
| Non-food sláger: akkus munkalámpa 30 W (10.12-től) | Aldi (Workzone) | akku és töltő nélkül | 7999 Ft | Más típusú termék, közvetlenül nem összevethető |
A mosógélnél az Aldi Tomi Color a hét legolcsóbb ajánlata, de csak hétfőtől (október 12-től) kapható. Toalettpapír egyik újságban sem szerepel akcióban. Az Aldi újságában dobozos sör sincs, ezért a sörnél kénytelenek voltunk a Lidl 0,5 literes és az Aldi 2 literes ajánlatát összehasonlítani.
Tippek a tudatos vásárláshoz és spóráláshoz ezen a héten
- Kombináld a két boltot egy körben. Az Aldiban érdemes a tejfölt, a kávét, a finomlisztet és a laktózmentes tejet megvenni, a Lidlben pedig a banánt, a kifliket és a csokoládét. Így az egységárak alapján a legkedvezőbb kosarat állíthatod össze.
- Figyeld a dátumokat. Mindkét újságban sok akció csak október 11-ig él (például a sütőtök, a csirkemellfilé és a Lidl húsai), míg a Parkside szerszámok, az Aldi Tomi mosószer és a Halloween-termékek csak hétfőtől (október 12-től) kaphatók.
- A Lidl Plus app néhol kötelező. A Lidl több ajánlata, például a mákos guba vagy a Belbake liszt, csak a Lidl Plus alkalmazással kapható a megjelölt áron. Az Aldiban nincs pontgyűjtés vagy hűségprogram, ott az újságban látható ár mindenkinek jár.
- Non-foodnál az első napon vásárolj. A Parkside Performance szerszámok és az Aldi Halloween-dekorációi korlátozott készlettel érkeznek, és mindkét újság szerint már az első napon elfogyhatnak. Ha célzottan ezekért mész, ne várj a hét végéig.
Gyakran Ismételt Kérdések
Melyik üzletben olcsóbb a darált sertéshús ezen a héten: a Lidlben vagy az Aldiban?
Egységáron döntetlen van, mert mindkét boltban 1299 Ft-ba kerül az 1 kilós darált sertéshús (max. 30% zsírtartalom). A különbség az érvényességben van: a Lidl akciója október 11-ig tart, az Aldié viszont október 14-ig.
Hol olcsóbb a tejföl: a Lidlben vagy az Aldiban?
Az Aldi nyer. A Milsani 20%-os tejföl 450 grammos kiszerelésben 399 Ft, ami kb. 887 Ft/kg. A Lidl Mizo tejföle 960 grammos kiszerelésben 949 Ft, ami kb. 989 Ft/kg.
Melyik boltban jobb a kávéakció ezen a héten?
Kilóra számolva az Aldi Barissimo Crema & Aroma szemes kávéja a legolcsóbb, 3199 Ft/kg áron. A Lidl Bellarom Gold őrölt kávéja 250 grammos kiszerelésben 999 Ft, vagyis 3996 Ft/kg, az Omnia Silk 1 kilós csomagja pedig 5799 Ft.
Melyik a kedvezőbb mosószer: a Lidl Perfekte Wäsche vagy az Aldi Tomi?
Egységáron az Aldi Tomi Color (4,2 l) a legolcsóbb: 1389 Ft, azaz kb. 331 Ft/l, de ez csak október 12-től 14-ig érvényes. A Lidl Perfekte Wäsche Color mosógélje 4,305 literes kiszerelésben 1999 Ft, ami kb. 464 Ft/l. Mosásonként mindkettő kb. 17 Ft-ba kerül.
Hol érdemes megvenni a csokoládét és a péksüteményeket ezen a héten?
A Lidl Fin Carré táblás csokoládéja 389 Ft (3890 Ft/kg), így kicsivel olcsóbb az Aldi Riquet étcsokoládéjánál, ami 399 Ft (3990 Ft/kg). A kiflik területén is a Lidl az olcsóbb: a Nosztalgia kifli 1253 Ft/kg egységáron kapható, az Aldi sajtos stanglija viszont 1290 Ft/kg.
Lássuk, mit kínálnak a többi üzletláncok erre a hétre:
